Masz pytanie, zadzwoń do nas:
(+48) 95 7500 166
wyszukiwarka zaawansowana
Nasza palarnia

 

Jest takie miejsce w zachodniej Polsce, w pradolinie rzeki Warty, pośród pól i lasów, gdzie na każdym kroku odnajdujemy świadectwo czasów, które minęły. To właśnie tam na terenie przypałacowego parku w Rogach znajduje się Palarnia PROGUSTA.

Historia dzisiejszej wsi Rogi sięga 1773, kiedy to Adolf Friedrich von Waldow zdecydował o utworzeniu nowego folwarku i nazwał go na cześć swojej żony Sophie (z domu Bismarck) - Sophienwalde. Założenie powstało w pobliżu urokliwej miejscowości Lubniewice (wówczas Königswalde).  Rogi w XVIII wieku była to niewielka osada składająca się zaledwie z 6 gospodarujących rodzin, małej owczarni i smołowni. Następnie małżeństwo Adolfa Friedricha Augusta oraz Marie von Beneckendorff und von Hindenburg zdecydowawszy o utworzeniu majątku w Rogach, prawdopodobnie około 1903 roku rozpoczęło a w 1913 roku zakończyło budowę szlacheckiej rezydencji, gdzie członkowie ich rodziny mieszkali do 1945 roku.

Dziś majątek w Rogach pozwala wrócić do przeszłości, do czasu, kiedy świat funkcjonował inaczej. Wówczas niewielkie przyjemności uznawane były za wydarzenie dnia. Wtedy też nie było, tak powszechnego dzisiaj przetwarzania i magazynowania żywności, a spożywanie lokalnych darów pól i lasów było zwyczajną codziennością. Każda miejska kawiarnia serwowała lokalnie paloną kawę. Po wojnie jeszcze w wielu domach kawę prażyło się zwyczajnie na patelni. 

Głęboko wierzymy, że wiele dawnych prawd nie powinno iść w zapomnienie ani tym bardziej ulegać unowocześnieniu , dlatego świeżo palona kawa w naszej palarni jest wyrazem chęci powrotu do tradycyjnego palenia i smaków, które jeszcze do niedawna towarzyszyły ludziom na co dzień.

W naszej palarni używamy jedynie ziaren wybieranych z największą starannością zwracając najwyższą uwagę na sposób ich uprawy i pozyskania. Zależy nam , aby kawa przez nas wypalana była czymś więcej niż tylko ziarnem za najniższą możliwą cenę. Proponujemy różnorodny wachlarz smaków i aromatów praktycznie z całego świata: Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej, Afryki i Azji, głównie z plantacji kierujących się zasadami zrównoważonej uprawy i zbiorów.

Gwarantujemy Państwu również to, że każdą kawę wypalamy metodą rzemieślniczą, osobiście i z pasją. Mamy na uwadze już pokaźny bagaż własnych doświadczeń i Państwa komentarzy, i zwyczajnie chcemy, żeby nasza kawa nam jak i Państwu profesjonalnie trafiała w gusta.

To wszystko razem: bogactwo aromatów, nieskatalogowaną różnorodność smaków, rzemieślniczą metodę produkcji, historyczny ład przestrzenny, chwilę wytchnienia w kameralnym wnętrzu odnaleźć można w naszej palarni.

piec do kawy

ekspres

palarnia

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl